Windykacja

WINDYKACJA

To czy skutecznie zabezpieczymy źródła przychodu w naszej firmie jest jedną z podstawowych kwestii, która pozwala prowadzić biznes i jest konieczna dla jego rozwoju. Tym bardziej ważna jest wiedza związana z tym, że dla zabezpieczeniu transakcji, które zawieramy istotne jest przede wszystkim to, aby odpowiednio ułożyć proces sprzedażowy, gdyz na wypadek braku zapłaty ze strony naszego kontrahenta, tylko pod tym warunkiem będzie możliwe szybkie i sprawne odzyskanie należnych Ci pieniędzy.

Audyt procedury sprzedażowej

Czy wiedziałeś, że źle przygotowane procedury sprzedażowe mogą uniemożliwić Ci dochodzenie roszczeń przed sądem? Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie jest w stanie wykazać jakie warunki umowy ustalił ze swoim kontrahentem co najmniej w formie dokumentowej to może spotkać się z sytuacją, że w postępowaniu przed sądem gospodarczym w ogóle nie będzie mógł dowodzić swoich racji.

Procedury sprzedażowe to zresztą nie tylko dokumenty, które w ramach transakcji podpisujemy. To także umiejętność sprawdzenia naszego kontrahenta choćby w dostępnych rejestrach, które dają obecnie niezmiernie dużo informacji. Niejednokrotnie szybka weryfikacja sytuacji prawnej naszego potencjalnego kontrahenta pozwala nam łatwo zdiagnozować, czy daje on rękojmie wywiązania się z umowy, czy też już przed jej zawarciem powinniśmy to poddać w najdalej idącą wątpliwość.

Dlatego tak ważnym jest, aby przede wszystkim zaudytować własne procedury sprzedażowe, aby zweryfikować, czy są one dostosowane do obecnie obowiązujących i bardzo rygorystycznych przepisów o postępowaniu w sprawach gospodarczych. Jeśli nie masz pewności, czy obowiązujące u Ciebie procedury sprzedażowe są dostosowane do obecnych przepisów konieczne zleć nam ich audyt.

Optymalizacja procedur sprzedażowych

Posiadanie procedur, które wyłącznie umożliwiają zmierzenie się z argumentacją strony przeciwnej przed sądem w toku postępowań związanych z dochodzeniem roszczeń to dla większości przedsiębiorców absolutne minimum. Z oczywistych przyczyn jeśli prowadzi się biznes zależy nam na sprawności takiego postępowania, maksymalnym zwiększeniu szans jego powodzenia i to zarówno na etapie sądowym, jak i na etapie egzekucji. Przy istotniejszych transakcjach często szuka się też rozwiązań, które umożliwiających zabezpieczenie interesów swojego biznesu nawet bez konieczności wszczynania postępowań sądowych, których czas trwania w żadnej mierze nie jest finalnie zależny tak od przedsiębiorcy, jak i od jego pełnomocnika.

Jeśli widzisz potrzebę jak najlepszego zabezpieczenia zawieranych przez Ciebie kontraktów nawet w sytuacji, gdy w Twojej branży bynajmniej nie ma praktyki zawierania umów to są do tego odpowiednie schematy, procedury i metody. Pamiętaj jednak, że nigdy nie będzie możliwości ich wdrożenia już po sprzedaży więc jeśli chcesz zoptymalizować procedury sprzedażowe w Twojej firmie, tak aby działały one w pełni optymalnie, koniecznie zleć nam opracowanie takich rozwiązań, które będą odpowiednie dla Twojej firmy.

Negocjacje i audyt umów

Wchodząc w relacje biznesowe z naszymi kontrahentami bardzo często zawieramy wielostronicowe i skomplikowane kontrakty. Nawet jeśli tego nie robimy, to częstokroć podpisujemy choćby krótkie i zwięzłe umowy. Ważne jest jednak, aby umowy takie podpisywać świadomie, mając pewność z jednej strony, że wiemy do czego nas one zobowiązują, a z drugiej – że nasz kontrahent jest zobowiązany właśnie do tego na czym nam zależało.

Aby podpisać umowy, które najlepszej oddają nasze intencje i zabezpieczają nasze interesy warto mieć po swojej stronie wsparcie w postaci prawników, którzy mają doświadczenie w negocjowaniu i przygotowywaniu umów dla relacji biznesowych. Nasza Kancelaria zapewnia takie wsparcie, a w razie potrzeby pomaga też w prowadzeniu negocjacji.

Dochodzenie roszczeń i windykacja

Niestety, praktyka pokazuje, że nawet najlepszą umową nie da się zabezpieczyć biznesu od wszystkich możliwych ryzyk. Choć najczęściej nie leży to w niczyim interesie to jednak często roszczenia związane z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy trafiają do Sądu. Trafiają tam często nawet wtedy, gdy realnie nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że zapłata za sprzedany towar, czy wykonaną usługę są w pełni należne.

Aby dobrze przygotować się do sprawy sądowej często jeszcze na etapie realizacji umowy warto korzystać ze wsparcia prawnego, które pomoże nam przygotować dokumenty, które pomogą nam wykazać naszą rację przed sądem. Doświadczony prawnik pomoże też ustalić wszystkie istotne kwestie mające znaczenie w sprawie sądowej. Uwzględniając fakt, że zgodnie z obecnymi procedurami gospodarczymi nie można w toku sprawy powoływać spóźnionych dowodów dobre przygotowanie do sprawy sądowej może mieć niebagatelne znaczenie.

Także na etapie prowadzenia postępowania egzekucyjnego dobrze współpracować z prawnikami, którzy pozwolą realnie wykorzystać możliwości, którymi potencjalnie dysponuje komornik. Warto wiedzieć, że nawet w toku postępowania egzekucyjnego komornik co do zasady nie działa sam z siebie, a do podejmowania przez niego kolejnych działań niezbędne jest złożenie stosownych wniosków. Rzecz jasna jeśli wnioski te dotyczą majątku dłużnika, który jest nam znany to nie będzie to problematyczne, aby takie wnioski składać. Jednak istotne jest, aby współpracować z prawnikami, którzy potrafią taki majątek ustalić choćby z wykorzystaniem Internetu, ale też wiedzą jakie i kiedy złożyć właściwe wnioski do komornika, aby zmaksymalizować Twoje szanse na skuteczną egzekucję.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące naszej oferty
i przedstawimy rozwiązania dostosowane do Twojego biznesu.
Piotr Kantorowski
wspólnik / radca prawny

Pozostałe specjalizacje

Pomożemy rozwiązać Ci problem niezapłaconych faktur 💸

Prowadzisz agencję marketingową, digitalową lub SEO/SEM i Twoi klienci coraz częściej zalegają z zapłatą? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które pomoże zachować Ci płynność finansową i odzyskać pieniądze z niezapłaconych faktur!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

JAK MOŻEMY CI POMÓC?​

Skontaktuj się z nami telefonicznie, drogą maliową lub wypełniając formularz kontaktowy. Przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty i porozmawiamy o Twoim biznesie.

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoją wiadomość.
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Prawna Kantorowski, Głąb i Wspólnicy Sp.j. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności

   Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

   ADDRESS

   63739 street lorem ipsum City, Country

   PHONE

   +12 (0) 345 678 9

   EMAIL

   info@company.com