IT i Nowe technologie

IT I NOWE TECHNOLOGIE

Obecnie, w zdigitalizowanym świecie, trudno wyobrazić sobie jakikolwiek biznes, którego funkcjonowanie nie jest oparte na określonych, odpowiednio dobranych, usługach IT. Jeśli natomiast biznes ten jest innowacyjnym jest więcej niż prawdopodobne, że będzie działała z wykorzystaniem nie tylko samego IT ale także nowych technologii.

Także w tym zakresie Kancelaria Prawna Kantorowski, Głąb i Wspólnicy wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i świadczy usługi prawne także w tym zakresie. Choć co do ogółów IT jest w znacznej mierze oparte na prawie autorskim, a prawo nowych technologii na prawie autorskim i prawie własności przemysłowej to jednak zastosowanie tych gałęzi prawa do konkretnych rozwiązań wymaga praktycznej wiedzy i specjalizacji.

Agile i waterfall

Jako Kancelaria odnajdujemy się w obu głównych nurtach współpracy, które oferują obecnie software house. Zarówno standardowe, kaskadowe jak i te bardziej dopasowane do obecnej rzeczywistości zwinne – agilowe umowy są nam bliskie. Nie tylko wiemy jak przygotować umowę wedle każdego z tych frameworków, ale też potrafimy doradzić jaki model współpracy wybrać dla danego przypadku.

Umowy w IT

Pracując zarówno z software house’ami jak i ich kontrahentami mamy świadomość, że w IT funkcjonuje zdecydowanie więcej niż tylko jeden rodzaj umowy. My możemy pomóc Ci niezależnie od tego, czy potrzebujesz regulaminu dla swojego SaaS’a, licencji dla stworzonego oprogramowania, stworzenia umowy wdrożeniowej, serwisowej, utrzymaniowej, czy nawet umowy na zakup sprzętu IT jesteśmy w stanie Ci pomóc. Co więcej, znając realia branży będziemy pracować wraz z Tobą nad konsensusem w zakresie przeniesienia praw autorskich do kodu źródłowego.

Nowe technologie

Nowe technologie oraz związane z nimi działania badawczo rozwojowe to dziedziny, które od pewnego czasu bardzo prężnie się rozwijają. Tu także będzie mogli pomóc Twojej firmie i to zarówno na etapie przedumownym, związanym przede wszystkim z udostępnieniem istniejącego już know-how, które ma być rozwijane jak i z późniejszymi działaniami. Pomożemy stworzyć umowę, którą w odpowiedni sposób zabezpieczy prawa Twojej firmy, w tym w szczególności prawa do stworzonego wynalazku, baz danych, czy też rozwiązań informatycznych, na których obecnie najczęściej oparte są nowe technologie.

Pracownicy i podwykonastwo w software house

Jeśli jesteś software house pomożemy Ci także w stworzeniu optymalnego środowiska do współpracy z Twoimi pracownikami i podwykonawcami. Pomożemy stworzyć takie umowy, które zagwarantują Ci pełnie praw do stworzonych rozwiązań informatycznych, jak również pozwolą na ich późniejszą modyfikację niezależnie od tego, czy dana osoba będzie w dalszym ciągu współpracować z Twoją firmą.

IP BOX oraz KUP 50%

Finalnie, pomożemy Ci stworzyć umowy, które będą dla Ciebie korzystne podatkowo poprzez wykorzystanie możliwości, które stwarza zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów, czy też IP BOX.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące naszej oferty
i przedstawimy rozwiązania dostosowane do Twojego biznesu.
Piotr Kantorowski
wspólnik / radca prawny

Pozostałe specjalizacje

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

JAK MOŻEMY CI POMÓC?​

Skontaktuj się z nami telefonicznie, drogą maliową lub wypełniając formularz kontaktowy. Przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty i porozmawiamy o Twoim biznesie.

 

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoją wiadomość.
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Prawna Kantorowski, Głąb i Wspólnicy Sp.j. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności

   Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

   ADDRESS

   63739 street lorem ipsum City, Country

   PHONE

   +12 (0) 345 678 9

   EMAIL

   info@company.com